Sanayi ile İlgili Belgeler

Kapasite Raporu: İmalat, ticaret, inşaat ve hizmet alanlarında faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara ait bilgilerle, makine ve tesisat, yıllık üretim kapasitesi, kapasite hesabı, yıllık tüketim kapasitesi gibi bilgileri gösteren ve Konfederasyonumuzun onayından itibaren üç yıl geçerliliği olan bir belgedir.

Kapasite raporları; firmaların iletişim bilgilerinin yanı sıra, yıllık üretim kapasitelerini, makine parkını, kullandıkları hammaddeleri, kapasite hesaplamaları ile sermaye ve istihdam bilgilerini içerir.

Kapasite raporu hakkında detaylı bilgi elde etmek için lütfen tıklayınız.

Esnaf ve Sanatkarlar için TESK E-Kapasite Raporuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

Sanayi Sicil Belgesi: 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1. maddesi kapsamında değerlendirilen sanayi işletmelerine ve devamlı ve seri halinde tamirat yapan işletmeler ile elektrik veya diğer enerji üreten santraller, gemi inşaatı gibi büyük inşaat yerlerine verilen ve işletmenin üretim faaliyetine başladığı tarihten itibaren 2 ay içinde alınması zorunlu olan bir belgedir.

Sanayi Sicil Belgesinin alınması, sanayi işletmelerine sağladığı faydaları, bu belgeye sahip olanların hükümlülükleri ve sanayi sicil belgesi vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Paylaş