Site Hakkında

Site hakkında

Bu site 5 Şubat 2005 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 2005/2 sayılı Başbakanlık Genelgesi gereğince oluşturulmuştur.

Başbakanlık Genelgesi'ne ulaşmak için tıklayınız.

Bu sitenin amacı KOBİ'lere belirtilen konularda rehberlik etmek ve ihtiyaç duydukları diğer bilgileri bir arada vermektir.

Bir işletmenin kuruluş aşamasından başlayarak faaliyete geçmesi, ürün veya hizmet üretmesi, pazarlaması ve nihayet kapanış aşamasına kadar çok sayıda prosedürle karşılaştığı bilinmektedir. Ayrıca işletmelere çok sayıda kurum ve kuruluş tarafından çeşitli destekler verilmeye çalışılmaktadır. Özellikle KOBİ'ler gerek prosedürleri aşmada, gerek desteklere ulaşmada çeşitli zorluklarla karşılaşmaktadırlar.

KOBİ'lerin ihtiyaç duyduğu bilgiler 14 ana başlık altında verilmiştir. Bunlar "KOBİ Tanımı", "Şirket İşlemleri", "İzinler", "Vergiler", "Çalışma ve Sosyal Güvenlik", "Destek ve Teşvikler", "Finansa Erişim", "Kalite ve Belgelendirme", "Dış Ticaret Bilgileri", "İş Geliştirme", "KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri", "Ar - Ge ve İnovasyon", "KOBİ'lere Yararlı Bilgiler" ve "Bilgi Bankası" ana başlıklarıdır. Bu başlıklar ve alt başlıklar sitenin sol tarafında yer almaktadır.

14 ana başlığın altında ise 100'ye yakın alt başlığa yer verilmektedir. Alt başlıklarda yer alan bilgiler 40'dan fazla kurum/kuruluş tarafından desteklenecektir. 

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  Yasal Uyarı

  Şu an sitede

  Şu anda 105 ziyaretçi çevrimiçi