Ülkemize Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkında Kararın Uygulama Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ (No: 2017/2) Yayınlandı

alt  Bu tebliğ ile 4848 sayılı Kültür ve Turizm Bakanlığı Teşkilât ve Görevleri Hakkında Kanun çerçevesinde, turizm sektörünün uluslararası rekabet gücünün korunmasını teminen, 

 

 

 

Devamını oku...

 

6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Süre Uzatımı

  

alt

 

6770 sayılı Kanun ile 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanuna Geçici 2 nci madde eklenmiş olup bahse konu Kanun ile yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ödenmesi gereken

 

 

Devamını oku...

 

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli Kredi Desteği Başvuruları Başladı.

 

alt

KOSGEB 2,5 milyar lira bütçeyle kredi faiz desteği uygulamasını yeniden başlatıyor. Mikro işletmelere öncelik vererek KOBİ’lere üst sınırı 50 bin lira olacak şekilde faizsiz kredi verecek.

 

 

 

Devamını oku...

 

4447 Sayılı Kanun Prim Desteği ve Gelir Vergisi Stopaj Desteği Yayınlandı

 

alt

4447 Sayılı Kanun Prim Desteği ve Gelir Vergisi Stopaj Destekleri açıklandı.9 Şubat 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanununa eklenen geçici 17 ve 18. maddeleri ile işçi ücretlerine yönelik prim ve gelir vergisi teşvikleri düzenlenmiştir. 

 

Devamını oku...

 

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Ocak 2017’de 51 bin 881 kişi ziyaret etti

 

alt

 KOBİ Bilgi Sitesi’ni Ocak 2017’de 69 bin 992 kişi ziyaret etti. Sitenin Şubat 2016 –Ocak 2017 dönemi (1 yıllık) ziyaretçi sayısı ise 536 bin 434 oldu.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

20 İlde Sigorta Teşviğine 1 Yıl Uzatma

altSigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden uygulanacak ilave puan, uygulanacak iller ve uygulama süresi hakkındaki karar kapsamında yer alan 20 ilde sigorta primi teşvikinin 1 yıl uzatılması kararlaştırıldı.

 

 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme