KOSGEB Destekli Krediyi Kullanamayan KOBİ’ler İçin Süre Uzatıldı.

 

alt

28 Nisan 2017 olarak belirlenen Kredi kullandırım işlemlerinin son başvuru tarihi 02 Haziran 2017 tarihine kadar uzatıldı.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ yayınlandı

 

alt

26/4/2014 tarihli ve 28983 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Katma Değer Vergisi Genel Uygulama Tebliğinin (II/B) kısmının 11 inci bölümünden sonra gelmek üzere aşağıdaki bölüm eklenmiş ve bu bölümden sonra gelen bölümün numarası buna göre teselsül ettirilmiştir.

 

Devamını oku...

 

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (305/2011/Ab) Kapsamında, Yapı Malzemelerinin Yangına Tepki Sınıflarına, Yapı Elemanlarının Yangına Dayanıklılığına, Çatı Ve Çatı Kaplamalarının Dış Yangın Performansına Dair Tebliğ Yayınlandı

 

alt

Bu Tebliğin amacı, 10/7/2013 tarihli ve 28703 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (305/2011/AB)’nin 5 inci maddesi hükmü kapsamında Yangın Durumunda Emniyet temel gereği çerçevesinde, Avrupa Komisyonu Kararları ile belirlenen hususların ortaya konmasıdır.

 

 

Devamını oku...

 

Elektronik İpek Yolu”nu hayata geçiriyoruz

 

alt

 

Çin-Türkiye Sınır Ötesi Elektronik Ticaret Pilot Projesi Kayseri Lansmanı ve Kayseri Kobilerine Yönelik E-Ticaret Eğitim Programı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, TOBB Yönetim kurulu Üyesi Selçuk Öztürk, Çin’in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang’ın katılımıyla gerçekleştirildi. ​

 

 

Devamını oku...

 

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Nisan 2017’de 42 bin 528 kişi ziyaret etti

alt

03.04.2017/ Ankara

KOBİ Bilgi Sitesi’ni Nisan 2017’de 42 bin 528 kişi ziyaret etti.​ Sitenin Mayıs 2016 –Nisan 2017 dönemi (1 yıllık) ziyaretçi sayısı ise 550bin 637 oldu.

 

 

Devamını oku...

 

Türk Patent Enstitüsü'nden KOBİ'lerde Sınai Mülkiyet Farkındalığı ve İhtiyaç Analizi Anketi

altKOBİ Stratejisi ve Eylem Planı (2015-2018) kapsamında KOBİ’lerimizin sınai mülkiyet alanındaki mevcut durumlarını ve ihtiyaçlarını belirlemek amacıyla Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bir anket çalışması yürütülmektedir. Ankete vereceğiniz cevaplar, sınai mülkiyet hakları konusunda KOBİ’lerimize yönelik olarak uygulanacak strateji ve faaliyetlerin etkinliği açısından büyük önem arz etmektedir.

Söz konusu ankete buradan erişim sağlayabilirsiniz.

 

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.

  Yasal Uyarı

  Bilgilendirme