Ahiler Kalkınma Ajansı 2014 yılı Mali Destek Programı

altAksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Niğde ve Nevşehir illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından “Sektörel Rekabet Edebilirlik” konu başlığında KOBİ’lerin kullanımı amacıyla 10 Milyon TL’lik destek sağlanacaktır.

 

 

 

Devamını oku...

 

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı’ndan KOBİ’lere Destek

alt

Zonguldak, Karabük, Bartın illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Batı Karadeniz Kalkınma Ajans tarafından 2014 yılı Teklif Çağrısı kapsamında “KOBİ Mali Destek Programı” ve “Sosyal Kalkınma Destek Programı” ile 10 Milyon TL destek verilecektir.

 

 

 

Devamını oku...

 

TÜBİTAK 1602 Patent Destek Programı Yürürlüğe Girdi

alt

Ülkemiz kaynaklı ulusal ve uluslararası patent başvuru sayısının artırılması, gerçek ve tüzel kişilerin patent başvurusu yapmaya teşvik edilmesi ile ülkemizdeki patent sayısının arttırılması hedeflenen 1602 kodlu TÜBİTAK Patent Destek Programı, 1 Ocak 2014’te yürürlüğe girdi.

 

 

 

 

Devamını oku...

 

Serhat Kalkınma Ajansı’ndan 3 yeni destek programı

altAğrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Serhat Kalkınma Ajansı, İktisadi Gelişme Mali Destek Programı, Örnek Büyükbaş Hayvancılık İşletmelerinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında proje başvurularının sunulması için 26 Aralık 2013 tarihi itibari ile 2014 yılı teklif çağrısını başlatmıştır.

 

 

Devamını oku...

 

17. Geleneksel Tüketici Ödülleri Sahiplerini Bekliyor

alt

Tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amaçlarıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yedi dalda “Geleneksel Tüketici Ödülleri” verilecektir.

 

 

Devamını oku...

 

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’ndan Yeni Destek Programları

altKastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin bulunduğu bölgede faaliyet gösteren Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, "İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı (İKAP)" ve "Bölge Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı (BAP)" kapsamında uygun projelere destek verecektir. Son başvuru tarihi 21 Mart 2014’tür.

 

 

 

Devamını oku...

 
 • Ana sayfa
 • KOBİ Tanımı
  Şirket İşlemleri
  İzinler
  Vergiler
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik
  Destek ve Teşvikler
  Finansa Erişim
  Kalite ve Belgelendirme
  Dış Tic. Taşımacılık & Lojistik
  İş Geliştirme
  KOBİ'lere Yönelik AB Bilgileri
  Ar-Ge ve İnovasyon
  KOBİ’lere Yararlı Bilgiler
  Bilgi Bankası

  KOBİ Bilgi Sitesi, 5 Şubat 2005 tarihli ve 25718 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan Başbakanlık (2005/2) genelgesine istinaden “Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Reform Programı” çerçevesinde, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerce (KOBİ),kurulum ve işletme faaliyetlerine ilişkin olarak ihtiyaç duyulacak tüm bilgilere hızlı ve etkin bir şekilde ulaşılabilmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  KOBİ Bilgi Sitesi Haber bültenine üye olmak için tıklayınız.